Av. Saadet SÖKMEN

Av. Saadet SÖKMEN
Av. Saadet SÖKMEN

Kurucu Avukat / Uzman Arabulucu

Saadet SÖKMEN – Kurucu Avukat / Uzman Arabulucu

1963 İzmir doğumlu Av. Saadet SÖKMEN ,  9 Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksek Okulu ’ ndan mezun olduktan  sonra çalışmalarını eksiksiz sürdürmüş ve  eğitim hayatına Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi ’nde devam etmiştir. 2.üniversitesinden de başarı ile mezun olan kurucu avukatımız , 1989 yılından itibaren İzmir Barosu’na bağlı avukat olarak çalışmalarını sürdürmektedir.. 

Öğrencilik hayatında  banka  ve kurum vekilliği yapan çeşitli hukuk bürolarında çalışma hayatına başlayan Saadet Sökmen 1986 yılında Av. İbrahim Sökmen ile kurdukları Sökmen Hukuk Bürosu’nda mesleğini devam ettirmektedir.

TRT İzmir televizyonunda 2 yıl süren bir programda Tüketici Hukuku ve Hakları’na ilişkin programın  yapımında  rol almıştır. Yine aynı kanalda ‘Buluşma Noktası’ programında kredi kartlarına ilişkin, ‘Merhaba Avrupa’ programında da yurt içi ve yurt dışından gelen hukuki sorunlarla ilgili soru-cevap formatındaki  programda  yer almıştır.

Bu çalışmaların yanında İzmir MS Derneği gönüllü üye ve çalışanı olarak birçok sosyal projede rol alarak desteklerde bulunmuştur. Bununla beraber İzmir Kadın Haklarını Koruma Derneği’nde hukuksal sorunlara karşı çözümlere ilişkin semt çalışmalarına katılmıştır.

2010 yılından bugüne İzmir Barosu Türk Sanat Müziği korosunda sanat faaliyetlerini sürdürmektedir.

2017 yılında Adalet Bakanlığı Hukuk İşleri Genel Müdürlüğü Arabuluculuk Daire Başkanlığına bağlı Arabulucu Avukat olarak mesleğine ayrı bir yön daha katmıştır. Bununla birlikte ‘Uzlaştırmacı’ eğitimini de tamamlayarak bu alandaki hukuksal sorunlarda da çalışmalarını sürdürmektedir. 2018 yılında İş Hukuku Uzman Arabulucu, 2020 yılında da Ticaret Hukuku Uzman Arabulucu eğitimlerini tamamlayarak arabuluculuk faaliyet alanında çalışmalarını güçlendirmiştir.