Av. İbrahim SÖKMEN

Av. İbrahim SÖKMEN
Av. İbrahim SÖKMEN

Kurucu Avukat

İbrahim SÖKMEN – Kurucu Avukat

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan İbrahim Sökmen, İzmir Barosu’na bağlı avukat olarak 1986 yılından bugüne çalışmasını sürdürmektedir.

Okul döneminde de birçok hukuk bürosunda görev almış organizasyon, iş planı ve ekip çalışması üzerine deneyimler elde etmiştir. 

1986 yılında Sökmen Hukuk Bürosu kurarak mesleğini kendi bürosunda eşi Av. Saadet Sökmen ile birlikte devam ettirmeye başlamıştır.

Uzun yıllar boyunca İzmir Barosunda yeni mezun olmuş genç  Avukat Stajyerleri hukukçular için “Büro Yönetimi” başlığı altında dersler vermiş, “İcra iflas Hukuku ve Uygulamaları” konusunda seminerler vermiştir.

Yine birçok lise seminerlerine katılarak “Meslek Seçimi” konusunda paneller düzenlemiş, gençlere hukuk mesleğini tanıtmıştır.

Bazı İcra yazılım programlarının analizi ve hayata geçmesi aşamalarında uzun süre hukuki ve muhasebe aşamalarında danışmanlık sağlamıştır.

İcra ve İflas hukuku ve bankacılık Hukukunda uzman avukatlığı ile birlikte birçok banka ve şirket vekilliği yaparak faaliyet göstermiştir. Yine uzun yıllar İzmir’de “Kooperatifler hukuku Dernekler Hukuku ve yabancı Cemaatlerin Vakıfları” alanında çalışmalar yapmış ve bu konuda uzmanlaşmıştır.

Diğer Uzmanlık Alanları

Ticaret hukuku, iş hukuku, banka ve finans hukuku, aile hukuku, sigorta hukuku, miras hukuku, iskanen yerleşim, ve gayrimenkul hukuku, kooperatifler hukuku, sözleşmeler ve bundan kaynaklanan ihtilaflar konuları konularında birikimleri ile hukuki yardım talep edenlere destek olmuştur.