Ender ERMİŞ

Ender ERMİŞ
Ender ERMİŞ

Yönetici

Ender ERMİŞ – Yönetici

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunu olan Ender ERMİŞ, aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Hukuk Bürosu Yönetimi bölümünü bitirmiştir. Şu an Anadolu Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Kurumsal İletişim bölümünde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

Kurumsal iş dünyasına Doğan Holding çatısı altında başlayarak, şirket içi iletişimin ve kurum aidiyetinin önemini fark edip yine bu kurum içinde sağladığı başarıları ile kısa zamanda çalıştığı birimde yönetime dâhil olmuştur. 

2007 yılından bugüne collection (çağrı merkezi, tahsilat ) yöneticiliği yapmakta olup ayrıca banka, varlık şirketi ve özel kurumların alacak portföyleri için telefonda iletişim, ikna ve tahsilat konusunda eğitim çalışmalarına devam ettirmiştir. ‘Çağrı Merkezi Uzmanlığı’ yetkinlik belgesi sahibidir.

Çeşitli eğitim kurumlarından Beden Dili, Diksiyon, Etkili İletişim, Takım Çalışması, Motivasyon vb. eğitimleri başarılı şekilde tamamlamış ve çalışmalarına güç katmıştır. MEB onaylı İnsan Kaynakları eğitimini tamamlayarak yetkinlik belge sahibi olduktan sonra İK ve Personel Yöneticiliği görevinde çalışmalarını sürdürmektedir.

Koçluk yolculuğundaki eğitim hayatına Gestalt temelli ICF Akradite akademi olan Sola Unitas da başlamış ve ‘Advancing the Path to Care Coaching Masteries’ programını başarıyla tamamlayarak profesyonel koçluk hayatına adım atmıştır. Uluslararası Koç Federasyonu (ICF) tarafından verilen Türkiye’de sayılı PCC unvanına sahip koçlardandır. 

Yönetici Koçluğu ve Takım Koçluğu uzmanlık eğitimlerini de tamamlamıştır. Aynı zamanda Nlp Practitoner ve Nlp Master eğitimlerini almış olup iletişim sürecinde tahsilat ekiplerinin gelişimine destek olmaktadır. 

Dünyaca ünlü profesör Paul Ekman tarafından geliştirilen Duygusal Beceriler ve Mikro Mimik Okuma eğitimini ‘Uluslararası Eğitmen’ Dr. Umut Kısa tarafından tamamlayarak;

‘Emotional Intelligence Expert’ (Duygusal Zeka Uzmanı) 

‘Interview Assesment Expert’ (Mülakat Değerlendirme Uzmanı) 

Unvanına hak kazanmıştır. 

Yine Dr. Umut Kısa liderliğinde belirli adaylar arasından seçim yapılarak düzenlenen Trainer’s Challenge eğitim programımını tamamlayarak ‘Eğiticinin Eğitimi’ sürecini tamamlamıştır.

Medium.com, Spotify, Youtube gibi sosyal medya hesaplarında yazı, video vb. içerik üretimi ile hedef kitleye katkı sağlamaya çalışmaktadır.